Dzień z IJA

Instytut Języka Angielskiego Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza młodzież starszych klas liceum wraz z opiekunami na Dzień z Instytutem Języka Angielskiego, który odbędzie się w środę 6 lutego w Centrum Neofilologii w Sosnowcu przy ulicy Grota-Roweckiego 5 w godzinach 9.00–14.00.

Ramowy program wydarzenia:

9.00-9.15 – Otwarcie w Sali Rady Wydziału – Dyrektor IJA dr hab. Adam Wojtaszek i Dyrektor d/s Dydaktyki dr Monika Grotek

9.15-10.00 – Wykład 1 – dr hab. Bożena Cetnarowska: Do British singers sing with an American accent? (wykład w języku angielskim)

10.10-10.55 – Wykład 2 – prof. dr hab. Andrzej Łyda: Jak zostać celebrytą/celebrytką w świecie muzyki? Językoznawstwo korpusowe na tropie hitów muzycznych (wykład w  języku polskim)

10.55-11.25 – przerwa

11.25-12.10 – Wykład 3 – dr hab. Krystyna Warchał – Translating for the reader. Selected issues in translation practice (wykład w języku angielskim)

12.20-13.05 - Warsztaty blok 1

13.15-14.00 - Warsztaty blok 2

Tematyka warsztatów jest zróżnicowana, wśród proponowanych tytułów są między innymi:

Warsztaty z tłumaczenia konferencyjnego

Simultaneous interpreting – some practical advice

Can you learn a second language? Language aptitude assessment.

Practical English phonetics workshop

Selected aspects of humour in business

The challenges of marketing and advertising across cultures

Regional and social dialects: Linguistic variation in American English

Warsztaty z języka chińskiego

Warsztaty wprowadzające do języka arabskiego

Warsztaty wprowadzające do języka japońskiego

Kulturowy punkt widzenia: Różnice zachowań między Koreą Południową a Polską

Zapraszając serdecznie do udziału, prosimy o wcześniejsze zgłoszenia wraz z planowaną liczbą uczestników. Ponieważ nasze możliwości jeśli chodzi o liczbę słuchaczy są ograniczone, w przypadku dużego zainteresowania będziemy z konieczności kierować się kolejnością zgłoszeń.